Spoznaj.eu - Slovensko - Tipy na výlet
TOPlist

MAPA OBLASTI:

VYBERTE REGIÓN

Nízke Tatry Tatry Slovenský raj Pieniny Poloniny Vihorlat Zemplín Šariš Spiš Juh Horehronie, Podpoľanie Štiavnické a Kremnické vrchy Tríbeč a Vtáčnik Považský Inovec Biele Karpaty, Javorníky Malé Karpaty Podunajsko Záhorie Záhorie Kysuce Orava Malá Fatra Veľká Fatra Slovenská republika
online mapa

NAJNOVŠIE NA SPOZNAJ.EU

 • chopok

  Výstup na Sivec 781 m n.m.

 • chopok

  Túra na Dumbier a Chopok

 • chopok

  Túra na Dumbier a Chopok

 • Hrdošná skala a Ostrá (Hrdoš) 1067 m n.m.

 • Blatnický hrad

 • belá

  Sliezsky dom z Tatranskej Polianky

 • belá

  Tomášovský výhľad a prielom Hornádu

 • Ako sa zmenil hrad Brekov od roku 2009?

 • Zejmarská dolina z Dediniek

 • Na Volovec 2 063 m n.m. Jamníckou dolinou

 • Ďurková (1751 m n.m.)

 • Výstup na Sinú (1560 m n.m.)

 • Výlet zubačkou a prechádzka k vodopádu Skok

 • Výstup na Babky 1566 m n.m. z Jalovca

 • Ohnište (1538 m n.m.) - Janošíkovo okno do neba

 • Cyklotrasa okolo Tatier 1. časť (L. Mikuláš - Spišská Belá)

 • Výstup na Haligovské skaly

POTREBUJETE PORADIT?

Neviete kam, ako? Chcete sa dozvedieť viac o výletoch? Chcete sa poradiť pred cestou? Napíšte do diskusie, radi poradíme.

VYCHUTNAJTE SI PANORAMY

panoramy

PRIDAJTE SI NAS

KONTAKTUJTE NAS

V prípade návrhu na spoluprácu napíšte mail na admin@spoznaj.eu

NEFUNGUJE? CHYBA?

Našli ste neaktuálne informácie, chybu alebo neplatný odkaz? Napíšte nám na admin@spoznaj.eu

Aktuálna snímka z webkamery:(holidayinfo.sk)

Z Tatranskej Lomnice na Lomnický štít lanovkou

ikona

Trasa: Tatranská Lomnica(855 m n.m.)--> Skalnaté pleso (1750 m n.m.)--> Popradské pl. (2634 m n.m.)

Na tento pre mňa spočiatku strastiplný výlet sme sa vybrali s nášho privátu v Tatranskej Lomnici, pekné ubytovanie sa tu dá zohnať celkom lacno, v našom prípade 8,30 eura / noc.(rok 2011) Na dobrú radu majiteľa privátu sme si šli kúpiť lístky na lanovku už deň vopred, nakoľko nie je nič nezvyčajné, ak si niekto zarezervuje aj 100 lístkov na Lomničák.

lomnický štít

...tam hore sme mali ísť.

lanovka skalnaté pleso

V lanovke na Skalnaté pleso.

výhľad na lomnický štít

Prestupná stanica pri Skalnatom plese a náš obor.

Ceny lístkov možno viacerých nepotešia, z Tatranskej Lomnice stál celý lístok ku skalnatému plesu 15 a zľavený 12 eur(rok 2011) za kabínkovú lanovku. Tu sme asi pol hodinky čakali na prestup, pretože je celkom dobré mať nejakú časovú rezervu na presun a prípadné pokochanie sa majestátnym končiarom. V spoločnosti poľských turistov sme nastúpili do kabínkovej lanovky a ja som začala podliehať panike. Naopak, čakalo nás príjemných 9 minút jazdy s krásnym výhľadom na zasneženú skalnatú nádheru. Lanovka zo Skalnatého plesa na Lomnický štít stála 24 eur, zľavnený lístok 20 eur, ale stálo to jednoznačne za to!!!!

lomnický štít

Kabínková lanovka na Lomnický štít..

tatry

Na vrchole....ako v nebi!!!

výhľad tatry

Ondrííík.....

lomnický štít

Vyhliadky na vrchole

50 minút na vrchole využívali turisti rôzne, niekto telefonoval domov, iní držali v ruke pohár sektu či dobrej kávy od DEDA (Dedo je názov najvyšie položenej kaviarne Slovensku), no väčšina ako aj my si obzerala nádherné tatranské štíty. Pohľad to bol neopísateľný, nakoľko vďaka peknému počasiu bola i viditeľnosť skvelá. Miest na obzeranie či fotografovanie tu bolo neúrekom , na niektoré sme museli dokonca čakať v rade, ale stálo zato počkať.
Z vyhliadok sme mohli vidieť okrem iného hrebeň Nízkych Tatier, Malej Fatry, Oravské beskydy a Babiu horu, bližšie k nám napr. majestátny Kriváň, z Belianskych Tatier nemožno nespomenúť Ždiarsku vidlu, vrch Havran, Nový a Muráň. Jednoducho nádhera!!!

kriváň

Symbol Slovákov...Kriváň.

ždiarska vidla

Vpravo vzadu panor+áma Belianskych Tatier ....Ždiarska vidla, vrch Havran, Nový a Muráň (zprava doľava).

Lomnický štít

Traja odvážlivci vyliezli na Lomničák po vlastných....

Okrem kabínkovej lanovky je možné využiť aj iný spôsob, ako sa dostať na vrchol Lomnického štítu, na obrázku vidno troch mladých ľudí, ktorí si vyslúžili na vrchole potlesk za svoj výkon... a ešte aj ušetrili nejaké to euro!!!

Lomnický štít

stanica lanovky na vrchole...len lano a pod nami šutre a sneh.

odporúčanie

Odporúčanie a varovanie : Lomnický Štít je určite miesto, ktoré stojí za pozornosť každého, nielen Slovákov, čo dokazovalo množstvo cudzincov na vrchole. Prekvapiť môže náhle zhoršenie počasia, nakoľko v tejto nadmorskej výške nie je ničím zriedkavým, podobne ako aj silný vietor alebo ostré slnko. Na všetko sa treba náležite pripraviť nič netreba podceňovať!!! Jednoznačne tento výlet bol veľkým zážitkom a chcem ho odporučiť každému milovníkovi Slovenska a slovenských hôr!

ikona

Národné prírodné rezervácie(rozloha, okres, rok vyhlásenia)

Skalnatá dolina (1069,05 ha, Poprad, 1991) Dolina, v masíve Lomníckeho štítu s prekrásnou panorámou (Kežmarský štít). Patrí medzi najmenšie tatranské doliny.Je dostupná dvoma lanovkami s Tatranskej Lomnice. Nachádzajú sa tu vzácne rastlinné druhy i živočíchy.

ikonaPoužitá literatúra pri charakteristike chránených území: Použitá literatúra pri charakteristike chránených území: Lacika, J.: Národné parky. 1.vyd. Bratislava : Dajama, 2009. 128 s. ISBN 978-80-89226-27-6