Spoznaj.eu - Slovensko - Tipy na výlet
TOPlist

DÔLEŽITÉ KONTAKTY:

Piešťanské Informačné Centrum: info tu

MAPA OBLASTI:

VYBERTE REGIÓN

Nízke Tatry Tatry Slovenský raj Pieniny Poloniny Vihorlat Zemplín Šariš Spiš Juh Horehronie, Podpoľanie Štiavnické a Kremnické vrchy Tríbeč a Vtáčnik Považský Inovec Biele Karpaty, Javorníky Malé Karpaty Podunajsko Záhorie Záhorie Kysuce Orava Malá Fatra Veľká Fatra Slovenská republika
online mapa

NAJNOVŠIE NA SPOZNAJ.EU

 • Náučný chodník Poráčska dolina

 • Náučným chodníkom Číčovské mŕtve rameno

 • Predné Solisko 2117 m n.m. zo Štrbského plesa

 • Náučný chodník Prielom Muráňa

 • Rozhľadňa na vrchu Dubová a Rajecký hrad

 • Hrebeňovka Veľkej Fatry (Ružomberok - Černová, Tlstá hora, Šiprúň, Smrekovica)

 • zobor

  Juráňová dolina

 • zobor

  Túra Nová Baňa - Žarnovica a vyhliadka Háj

 • Z Čertovice na chatu M.R.Štefánika a späť

 • Hrebeňovka Pohronského Inovca

 • Hrebeňovka Veľkej Fatry (Smrekovica, Rakytov, Ploská, Ostredok, Krížna)

 • Predná Magura 1 170 m n.m. z Partizánskej Ľupče

 • Výstup na Makytu 923 m n.m.

 • chopok

  Zádielska tiesňava a Turniansky hrad

 • chopok

  Výstup na Sivec 781 m n.m.

 • chopok

  Túra na Dumbier a Chopok

POTREBUJETE PORADIT?

Neviete kam, ako? Chcete sa dozvedieť viac o výletoch? Chcete sa poradiť pred cestou? Napíšte do diskusie, radi poradíme.

VYCHUTNAJTE SI PANORAMY

panoramy

PRIDAJTE SI NAS

KONTAKTUJTE NAS

V prípade návrhu na spoluprácu napíšte mail na admin@spoznaj.eu

NEFUNGUJE? CHYBA?

Našli ste neaktuálne informácie, chybu alebo neplatný odkaz? Napíšte nám na admin@spoznaj.eu

Piešťany

Piešťany (maď. Pöstyén, nem. Pistyan, poľ.Pieszczany) sú kúpeľné mesto na Slovensku, sídlo okresu a mnohých vedeckých inštitúcií. Je medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb a významným regionálnym centrom kultúry, školstva, športu a rekreácie. Hospodárstvo mesta je závislé na liečebnej starostlivosti, turistickom ruchu, elektrotechnickom, strojárskom a potravinárskom priemysle.

piešťany
Preteká ním rieka Váh. Má nížinné, teplé a suché podnebie. V okolí sa nachádzajú významné archeologické lokality. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1113. Výrazný rozvoj v 19. storočí súvisí s rozvojom kúpeľnej starostlivosti. V druhej polovici 20. storočia vďaka budovaniu priemyslu zdvojnásobilo počet obyvateľov na súčasných 29 957.

piešťany

Prehliadka mesta

No a teraz k absolvovanej prehliadke mesta. Auto sme si zaparkovali v Auparku v centre mesta , pretože je to tam zadarmo a v celom meste sa za parkovanie platí.Prešli sme na Winterovu ulicu a po nej ku Kolonádovému mostu už tu fotíme.

piešťany
Prechádzame Kúpeľný ostrov kde na nás čakal vysoký Termia palace a Napoleonské kúpele.V malom výklenku na rohu pri týchto kúpeloch bol kohútik z ktorého vyvierala minerálka horúca 60 stupňov a zapáchajúca sírou.Samozrejme sme si nabrali do flaše a doniesli domov.
piešťany
Krásne upravený park nám učaroval. Kúsok z odtiaľ boli termálne jazierka kde bolo rušno pretože tam bolo množstvo menších či väčších rybiek žiab a korytnačiek či rakov. Prešli sme celý park na konci pri spoločenskom centre je aj golfové ihrisko.Pekne upravené mestečko je vhodnou zastávkou pri dlhšom putovaní na cestách. Určite doporučujeme jeho návštevu. V okolí mesta sa nachádza letisko a priame dialničné spojenie na Žilinu aj Bratislavu.

Balneologické múzeum

piešťany
Hlavná expozícia je v budove Kúpeľnej dvorany. Je tu expozícia archeológie, histórie a etnografie regiónu Piešťan. Unikátne nálezy od staršej doby kamennej z Moravian nad Váhom, z bohatých hrobov zo Stráží, nálezy z lokality "Starý kláštor", história mesta a využitia termálnych vôd Piešťan, pozoruhodná expozícia ľudovej kultúry - kroje, plastiky, keramika a pôvodný starý dom so slamenou strechou.
Otvorené: Utorok - Nedeľa 9.00-12.00 13.00-17.00
piešťany
Vila Dr. Lisku - Na prízemí sa nachádza nová expozícia "História slovenských kúpeľov", ktorá Vám priblíži históriu súčasných i zaniknutých kúpeľov na Slovensku. Na prvom poschodí si môžete pozrieť zaujímavú expozíciu "Sakrálne umenie zo zbierok Balneologického múzea" a pravidelne sa tu usporadúvajú krátkodobé výstavy. Vila sa nachádza na Štefánikovej ulici pri evanjelickom kostole.
Otvorené: Pondelok-Piatok 8.00-12.00 13.00 -16.00
cez sezónu aj v Sobotu-Nedeľu 11.00-17.00
piešťany
Pamätná izba Ivana Krasku - Balneologické múzeum Vás pozýva na prehliadku Pamätnej izby významného slovenského básnika Ivana Krasku (1876-1958), ktorý žil v rokoch 1945-1958 v Piešťanoch. Expozícia je umiestnená v jeho byte a skladá sa z dvoch častí - pracovne a spálne s pôvodným zariadením a výstavy približujúcej jeho život a tvorbu. Nachádza sa na nábreží rieky Váh: Nábrežie I. Krasku č. 2
Otvorené: Utorok - Sobotu 11.00-15.00
piešťany

Vojenské historické múzeum

Múzejné oddelenie Piešťany sa začalo budovať v roku 2002 v objektoch po zrušenej 32. leteckej základni. Dňa 25.9.2004 bola pre verejnosť sprístupnená stála expozícia pod názvom “ Výzbroj čs. armády v rokoch 1945 – 1992“. Expozícia je umiestnená na ploche väčšej ako 41 000 m2 a je členená na vnútornú a vonkajšiu. V expozíciách je pre verejnosť sprístupnených viac ako 400 kusov trojrozmerných zbierkových predmetov prezentujúcich výzbroj, výstroj a techniku používanú v čs. armáde od konca II. svetovej vojny až po rok 1992.
Otváracia doba: (Žilinska cesta 6545, 921 01 Piešťany) jún a september: sobota a nedeľa vstup do múzea: 10.00, 13.00, 15.00 hod.
júl a august: streda až nedeľa vstup do múzea: 10.00, 13.00, 15.00 hod.
Vstupné: Dospelí: 1.00 €
Študenti a dôchodcovia: 0.50 €

Výlety do okolia Piešťan

piešťany
Piešťany sú dobrým východiskom na túry do Považského Inovca. V tesnej blízkosti mesta sa nachádza vodná nádrž Sĺňava - stredisko vodných športov. Popri jeho brehoch prechádza cyklotrasa a takisto Vážska cyklomagistrála.
V okolí sa oplatí staviť sa na hradoch Beckov, Čachtice a Tematín. Zaujímavý je aj kaštieľ v Lúke čí zámok v Smoleniciach. Zaujímavým miestom je Park miniatúr v Podolí. Nájdete tu množstvo miniatúr slovenských pamiatok. Z bližších miest je tu Hlohovec trošku ďalej je Trnava, Nitra alebo Trenčín.FOTOGALÉRIA NIŽŠIE!!!

Autor: Spoznaj.eu, Zdroj: Piestany.sk